07. 09. 2008 - MTB mistrovství Rudy Sl., Polsko, Ruda Ślšskia,Bielszowice
- Propozice
- Foto
- Reportáž
V neděli 7. září se konaly bajkové závody v Polsku ve městě Ruda Ślaska. Byl to 12. ročník Mistrovství Rudy Slaskiej horských kol pod patronátem starosty města.

Start a cíl byl v prostoru amfiteátru v parku \\\'\\\'Strzelnica\\\'\\\'. Pořadatelé vytyčili okruh, jehož součástí byly výjezdy i sjezdy. Trať byla suchá a technická. Mínusem bylo ale hodně skla, které bylo v některých úsecích trati, což se podepsalo na množství defektů. Počasí bylo tak akorát :-), nepršelo a nebylo vedro. Sjeli se sem i závodníci ze Severní Moravy. V závodě mužů Elite jsme mohli vidět polského závodníka Dariuse Batka (team HALLS), účastníka olympiády v Pekingu. Mezi ženami se objevila Magdalena Pyrgies (MKS Start Lublin), která se těchto závodů pravidelně zúčastňuje.

Start byl určen na 9.30 hod., kdy odstartovali starší žáci s licencí a ve vlně za nimi starší žáci bez licence. Závodníci absolvovali 2 okruhy a amatéři 1 okruh. Tady se umístil na 3. místě Robin Motloch (S. K. Jiří team).

V 10.00 hod. se na start postavili kadeti, v první vlně závodníci a za nimi pak kadeti bez licence. Závodníci měli před sebou 3 okruhy a amatéři 2. Mezi závodníky zvítězil Milan Damek (Sportful ceny tisku.cz). Dominik Rezek (BIKE 2000) jel na 3. fleku, ale postihl ho defekt a musel ze závodu odstoupit.

Další start byl pro všechny ženské kategorie. Nejdříve ženy a juniorky, ve vlně za nimi kadetky a starší žákyně a za nimi pak dívky a ženy bez licence. Všechny amatérky čekal 1 okruh, ženy a juniorky musely zdolat okruhy 3 a kadetky a starší žákyně 2 okruhy. Tady Aneta Rezková (Bike 2000) zvítězila v kategorii starších žákyn. V kategorii juniorek se Karin Gnojková (SK Šafrata Bohumín)umístila na 4.místě. Závod ženských kategorií uzavřel dopolední závodění a pak byla chvíli pauza, kterou vyplnily vložené závody dětí do 9 let a dětí 10 - 12 let, na speciálním okruhu vedený parkem. Oliver Motloch (SK Jiří Team) se v závodě dětí 6 - 9 let umístil na 4. místě.

Pak se zase pokračovalo v závodění na velkém okruhu. Nejdříve MASTERS 1, MASTERS 2, MASTERS 3. Z českých závodníků se Jan Baier (SK Šafrata Bohumín) v kategorii MASTERS 3 umístil na 2. místě a Rostislav Hrachovina (YOGI) dojel v kategorii Masters 2 na 12. místě. Ve 13 hod. odstartovali junioři s licencí a ve vlně za nimi bez licence. V této kategorii češi neměli zastoupení.

Poslední kategorií, která se postavila na start byli muži ELITE a ve vlně za nimi závodníci bez licence. Tady byl z českých závodníků Nikola Ivanov (Baník Ostrava), který jel na 3.místě, ale defekt ho posunul na 4.příčku. Na závěr bylo vyhlášení všech kategorií a tombola (losování startovních čísel).