30. 08. 2008 - Oderský pohár 1, Glucholazy
- Web
- Reportáž

Oderský Pohár odstartoval v polsých Glucholazech

(autoři: Vojtěch Gruchala, Lucka Nováková)

Jakmile jsme dorazili do pěkného lázeňského prostředí Polského města Glucholazy, přivítalo nás polojasné podzimní počasí s teplotou něco málo převyšující deset stupňů. Ta byla ale tak to poslední, na co jsme v cyklokrosu zvyklí. Srpnový termín samotný pak už vzbuzoval pochybnosti, jaký závod se to vlastně pojede. Ačkoli se jednalo o první etapu Oderského poháru v cyklokrosu, byl závod definován jako MTB a podle toho také vypadala trať. Veliké převýšení (se senzačním půlkilometrovým stoupákem lesní rozrytou cestou plnou kořenů :)), kamenité (300metrů nádherných šutříků nejrůznějších rozměrů, tvarů a ostrých hran) i bahnité sjezdy doplňovalo jen pár set metrů rovinek a sotva sto metrů betonu. Jinými slovy, kdo neměl bajka, trpěl a s ním i jeho kroska :) I tak se ale na závod přihlásilo 35 jezdců (a veliká škoda, že jen 2 ženského pohlaví), kteří si to na trati rozdali v sedmi kategoriích. 14 reprezentantů česka pak ovládlo hned pět z nich. Domink Rezek vyhrál kategorii 15-16 let, ve stejné kategorii dojel trápící se Kristián Folvarčný na cyklokrosovém kole pátý. Jiří Spurný (Bike-team KOla Kaňkovský) zvítězil v jateogiri 17-18 let. SK Jiří Team Ostrava se na startovce vyskytoval dva a půlkrát. Jeho barvy hájili Vašek Prejda za mladší žáky, Lucka Nováková za ženy a k eliťákům se připletl Vojta Gruchala. Vašek zajel dva těžké tříapůl kilometrové okruhy jako pátý nejlepší a chybělo jen pár sekund, aby byl ještě o stupínek lepší.Na stejné trati bojovala také Anteka Rezková, která mezi chlapci dojela na čtvtém místě, mezi dívkami neměla soupeřku. Lucka byla ve své kategorii také samotná a tak, aby se nenudila, zasloužil se pan Mlynář o to, že si odjezdila ne kola 3, jak bylo původně v plánu, ale koleček hned 5 společně s kategoriemi elite a masters. Jenže ani mezi nimi se nenechala zahanbit a mezi 15ti závodníky si dojela pro celkové krásné šesté místo. O jeden stupínek lépe pak dopadl Vojta, který se k velkému překvapení všech (nejvíce pak jeho samotného! :-)) dostal ve svém prvním cyklokrosovém závodě na stupně vítězů. V kategorii elite (do 40 let) dojel na třetím místě a na bednu nezapomněl vystoupit ve žlutomodrém dresu. Možná také proto se SK Jiří Team Ostrava v Glucholazech neztratil a přiváží z Polska i pohár za třetí místo v soutěži týmů. V kategorii mužů nad 40 let se z českých zástupců nejlépe umístil Roman Brandýs na druhém místě, na třetím Tonda Inštván a čtvrtý dojel Tonda Rezek. Celkové výsedky naleznet (jistě brzy) na stránkách pořádajícího oddílu: www.ktukol.pl.