Poslední závody

03. 05. 2009 - SP Houffalize-Belgie, Belgie
- Foto
- Reportáž

Ve středu 29.4. odpoledne se vydali Tonda Rezek, co by šofér a bafík s Šárkou Chmurovou a manažerkou teamu Max Cursor na světový pohár horských kol do Houffalize. Po cestě ještě přespali u hranic na našem území a druhý den už nabrali přímý směr Houffalize. Dorazili ve čtvrtek odpoledne a začal kolotoč... ..ubytování se, postavení teamového stanu, prohlídka tratě, ...

Houffalize bylo doslova přeplněno lidmi. Bylo zde velké množství cyklistů, ale taky neskutečně hodně diváků. Současně zde probíhaly závody ve fourcrossu, takže se bylo opravdu na co těšit. Příznivci horských kol nejdříve shlédli sobotní závod juniorů a juniorek. Na startu se jich sešlo opravdu dost. Ve startovním poli jsme mohli sledovat i české závodníky a 2 české závodnice. Nejlepším z našich se ukázal Tomáš Paprstka (Scott Scania team), který dokončil na 13. místě. Z děvčat dokončila závod jen Karolína Kalašová (Scott Scania team), která se umístila na 18. místě.

Vyvrcholením byl nedělní závod. Nejdříve odstartovaly ženy. Z našich byla nejlepší Šárka Chmurová na 58. místě. Potom odstartovali muži v počtu, kde už do dvoustovky moc nechybělo. Z českých závodníků se nejlépe umístil Jaroslav Kulhavý na 22. místě. na start se postavil i cyklokrosař Zdeněk Štybar, aby si vyzkoušel závod horských kol. Nakonec dokončil na 100. místě.