- Propozice
- Výsledky
- Web
- Reportáž

V sobotu 5.7. se v Opavě na Stříbrném jezeře konal jeden z posledních triatlonových závodů sezony - 0. ročník InSPORTline terénního triatlonu.

Na startu se sešlo asi 40 závodníků - škoda, že se hodně přihlášených nechalo odradit ranním chladným počasím, protože asi kolem 11 hodiny se to krásně vybralo a na závod už svítilo sluníčko. Na závodníky čekalo 600 metrů plavání ve Stříbrném jezeře, voda byla krásně teplá a plavalo se v mírných vlnách. Poté se jelo 20 km v 5ti kilometrových okruzích v okolí jezera. Trasa nebyla těžká, tak, aby ji zvládli všichni hobíci, ale bylo na ní i několik technických pasáží. Nakonec se ještě všichni museli poprat s 5 km běhu ve 2 okruzích, polovina byla mírně do kopce a zpátky mírně z kopce po poli.

V plavecké části se představila opavská plavecká naděje Adéla Solská, která ve svých 14 předplavala všechny Xterrácké borce. Za ní se už plaveckou část dokončil nejrychleji Honza Grygerek, pak vylézali kousek za sebou Tomas Matera a Vašek Klakurka a pak trojice Martin Navařík, Lucka Materová a Jirka Klíma. Na cyklistice se dojížděly ztráty z plavání a tak se dopředu dostal Jirka Klíma, na 3. místě jezdil Standa Najvert a 4. Aleš Dedek. Tomáš Matera (InSPORTline), který vyjížděl s Klakecem na prvních dvou místech, měl v 1. kole dva defekty a přervaný řetěz a závod bohužel nemohl dokončit. Z žen vedla Lucka Materová a na 2. a 3. pozici jezdily Lucka Hoppová a Zuzka Kroutilová. Na běžecké části si Jirka Klíma (AD Cyklo Brodek) náskok z cyklistiky udržel a doběhl na 1. místě. Jako 2. doběhl jeho oddílový kolega Vašek Klakurka a jako 3., taky ve stejném dresu, Aleš Dedek. Standa Najvert (Fialové kobry) doběhl na 4. místě kousek za Alešem. Do nejlepší pětky ještě patří Tomáš Petreček - asi 3 minuty za 4. Všechny ceny od sponzora InSPORTline v kategorii elite tedy vybrali Brdečáci :-) - Klika, Klakec a Medek. V ženách se pořadí od cyklistiky nezměnilo - první žena v cíli byla Lucka Materová (InSPORTline), jako 2. doběhla Lucka Hoppová a 3. Zuzka Kroutilová.

Děkujeme pořadatelům a firmě InSPORTline za výborně připravený závod, gratulace všem, co dokončili a snad teda příští rok pojedem v Opavě o body do Českého poháru Xterra.