19. 08. 2006 - Sprinttriatlon Mistrovství MSK, OV-Hlučín
- Foto
- Reportáž
O krajské mistrovské tituly v triatlonu se bojovalo v sobotu v Hlučíně
Moravskoslezský deník - 24.8.2006
O titul mistra Moravskoslezského kraje se v sobotu na Hlučínské štěrkovně utkalo 69 triatlonistů. Osmý ročník Velké ceny Ostravy byl současně posledním závodem Moravskoslezského poháru.
Hlučín - Tradičně náročná trať společně s tropickými teplotami dokonale prověřila všechny závodníky. \" Počasí vyšlo skvěle. Účast je bohužel menší než loni, hlavně v mládežnických kategoriích, ale přijelo zase dost polských závodníků. Všechno klaplo na jedničku, takže převládá spokojenost,\" komentoval závody krátce po doběhnutí posledního triatlonisty do cíle pořadatel Jiří Sedláček.
Na start prvního závodu se postavili jen čtyři benjamínci. Čekalo je sto metrů plavání, tři kilometry na kole a jeden kilometr běhu. Nejrychleji v cíli byla Adéla Solská z KPS Opava, která s přehledem porazila i kluky. \" Hodně jsem si nahnala ve vodě, na kole se mi jelo dobře, ale běh mi moc nešel, už jsem nemohla ani dýchat,\" prozradila vyčerpaná dívka v cíli.
Na delší vzdálenosti se poté vydaly společně kategorie staršího a mladšího žactva. Z dívek zvládla nejrychleji tři sta metrů plavání, deset kilometrů na kole a dva kilometry běhu Lucie Materová z pořadatelského klubu SK Jiří Team, mezi chlapci pak Piotr Góny z Polska, Jan Palider z SK Jiří Team dokončil na třetím místě.
Na dorostenecké, juniorské a seniorské kategorie čekala nejdelší a nejnáročnější trať. Po sedmi stech metrech plavání to byl pětadvacetikilometrový okruh pro cyklistiku vedoucí přes dva náročné kopce v Děhylově a Plesné. Na závěr pak muži absolvovali sedm kilometrů běhu, ženám byla běžecká část zkrácena o polovinu.
V soutěži žen se z titulu mistryně Moravskoslezského kraje radovala Irena Fabiánová z klubu Vysot Sport Kunín, mezi muži to byl Aleš Velička z X- air Ostrava. Skvělou formou se blýskl dorostenec Tomáš Matera z SK Jiří Team, který nenašel přemožitele ani mezi muži a poslednímu závodu jasně kraloval.\" Po plavání jsem měl asi minutovou ztrátu a bylo dost těžké ji dohnat. Navíc jsem v Děhylově musel počkat, až projede vlak, a to mě zbrzdilo. Od poloviny cyklistické části jsem už byl ale vpředu a pak už jsem si jel svoje,\" komentoval závod nadějný dorostenec.
Výsledky mistrovství Moravskoslezského kraje - benjamínci: 1. Rolich ( KPS Opava), 2. Novák ( SK Jiří Team] benjamínky: 1. Solská ( KPS Opava), ml. žačky: 1. Materová L., 2. Paliderová ( obě SK Jiří Team), ml. žáci: 1. Juroška ( KPS Opava), 2. Jakl ( SK Jiří Team), st. žačky: 1. Králová ( KPS Opava), 2. Nováková, 3. Jaklová ( obě SK Jiří Team), st. žáci: 1. Palider, 2. Sedláček ( oba SK Jiří Team), dorostenky: 1. Kavcová ( SK Jiří Team), 2. Konderlová ( Ostrava), dorostenci: 1. Matera ( SK Jiří Team), ženy: 1. Fabiánová ( Vysot Sport Kunín), 2. Kotasová ( Peloton Havířov), 3. Olejáková ( X- air Ostrava), muži: 1. Velička, 2. Navařík ( oba X- air Ostrava), 3. Harvey ( Nový Jičín), ženy nad 40: 1. Materová ( SK Jiří Team), 2. Metelková ( Vrbno pod Pradědem), muži 40 - 49: 1. Nakládal ( Vrbno pod Pradědem), 2. Harabiš ( Author Tufo Zlín), 3. Žarlok ( SK Jiří Team), muži nad 50: 1. Káňa ( DUKO Rýmařov), 2. Mika ( SPŠ Vítkovice), 3. Hrdina ( Sokol Plesná).