Poslední závody

16. 04. 2011 - Dobroslavický jarní duatlon, Dobroslavice, Zámecký park
- Reportáž

Dobroslavický jarní duatlon 2011

V sobotu 16.4.2011 proběhl první závod Moravskoslezského poháru v triatlonu 2011 - Dobroslavický jarní duatlon. Na startu se prezentoval rekordní počet závodníků, devadesát účastníků hlavního závodu doplnilo dvanáct benjamínků a žáků ve zkráceném závodě, nechyběli závodníci ze Slovenska a Polska.

Hlavní závod startoval ve dvou vlnách, junioři a muži startovali závod na objemech 5 - 28 - 3 km, dorostenci, ženy a muži nad 50 pak absolvovali závod na 3 - 20 - 2 km; běžecká část vedla zámeckým parkem obcí Dobroslavice, cyklistika se odehrávala v kopcovitém okruhu Dobroslavice - Háj ve Slezsku - Jilešovice . V závodě mužů už v prvním běhu získal náskok Martin Věžník, za ním pak do depa dorazila skupina dobrých běžců - Aleš Velička, Mára Zeman a Tomáš Matera i junior Tomáš Sosna.

Na kole se pořadí měnilo až od druhého místa, Martin jel sólo jízdu vepředu, stíhací skupinu utvořili Tomáš Matera s Jirkou Klímou, ten více než minutové manko z prvního běhu dojel už v prvním okruhu. Dobře si v cyklistické části vedli i Aleš Zajíc, Ivo Vrba, Aleš Velička a junior Tomáš Sosna.

Druhý běh už jen potvrdil skvělou formu Martina Věžníka (Hisportteam), který tak obhájil své loňské vítězství a v Dobroslavickém jarním Duatlonu zvítězil tak potřetí. Pro stříbro si po 39 sekundách doběhl Jirka Klíma (V3T) s a třetí dokončil Tomáš Matera (inSPORTline TT Opava) už se ztrátou 1:39 min.

V závodě dorostenců byl suverénem Polák Grabis Mateusz (TKKF), stejně tak v juniorech Tomáš Sosna (TKO Ostrava), který dokončil na celkově 8. místě. V ženách v absolutním pořadí zvítězila v juniorka Lucie Materová (inSPORTline TT Opava), následována Kristýnou Skalickou (ROCKTECHNIK TRIATLON) a Denisou Bartošovou (SK Maxbike Orlová).

Velký dík patří všem organizátorům a dobrovolným pomocníkům, a z parterů závodů především Oborové zdravotní pojišťovně, společnosti Viessmann, inSPORTline, AutoCont , Dobré Stavby a Klinice sportovní medicíny. Projekt "OZP - Moravskoslezský pohár v triatlonu 2011 - Vaše nová sportovní výzva" je podpořen finančními prostředky z rozpočtu Moravskoslezského kraje.