- Výsledky
- Foto
- Reportáž
V sobotu 13.5. se konal už osmý ročník Porubského sprinttriatlonu na plaveckém bazénu a přilehlé dolině. Počasí bylo jako vždy skvěle připraveno, sluníčko svítilo a dokonce i hřálo, pouze díky poryvu větru naháněli pořadatele chvíli velký půlmetrákový stan po dolině.

Na tento první závod bylo zaprezentováno 17 účastníků žákovských kategorií a 55 borců a borek pro hlavní závod. Mezinárodní punc dodala závodu účast slovenského triatlonisty a hojná účast závodníků z Polské republiky.

Hlavní závod Porubského sprinttriatlonu byl odstartován po desáté hodině plaveckou části na krytém bazénu v 50m drahách. Tuto část nejlépe zvládnul dorostenec ! Honza Palider (SK Jiří Team Ostrava) v čase 6:12 na 500m. Dále se na čele umístili tradičně dobří plavci z Polska.

Cyklistická část zase nejlépe sedla Tomáši Materovi (SK Jiří Team Ostrava), který dojel do depa jako první, následován dvojici polských závodníků Krystian Biesiadecki a Sylwester Kuster (oba AZS-AWF Katowice). Oba tito závodníci měli na běhu více sil a tak v celkovém pořadí zvítězil polský junior Krystian Biesiadecki, před oddílovým kolegou Sylwesterem Kuster a Tomášem Materou na třetím místě. Druhý a třetí pak museli v samotném závěru odolávat náporu dobrých běžců z dalších pozic, z nichž nejlepší Aleš Šela Velička (X-air), uběhl trať v čase 16:30 min. O vyrovnanosti závodu svědčí i to, že prvních sedm závodníků se v cíli vešlo do jedné minuty!

Závěrem je třeba poděkovat organizátorům za skvěle připravený závod a všechny zúčastněné a další srdečně zvu na následující závody poháru MSK , které jsou uvedeny v kalendáři cyklostránek.