- Propozice
- Výsledky
- Foto
- Reportáž
Letošní první závod Českého poháru MTB se konal v sobotu 12. 4. 2008 v krásném prostředí hradu Kunětická hora. Většina závodníků přijela již v pátek, aby si natrénovali trať, která nepatřila k nejjednodušším. Počasí v tento den bylo opravdu nádherné. Někteří se i opálili:D. V den závodu, ale přišlo ochlazení a sem tam sprchlo, tudíž se trať stala hůře jezditelná. Pro závodníky byl vymyšlen okruh se značným převýšením na hrad a zpět. Na trati nechyběly schody, rampa a na konci většího okruhu i celkem prudký sjezd, ve kterém stál na konci strom. Na tomto místě se nejvíce padalo. Zkusil si to sjet po zadku i Tomáš Matera:D. Jelikož rampa byla poměrně špatně zabezpečena (chybělo zábradlí), došlo tady k několika škaredým pádům. Na závod přijela i zahraniční konkurence - autobus plný Ukrajinských závodníků, několik teamů z Polska i Slovenska. Letos byl start první kategorie posunut již na devátou hodinu, kdy se na trať vydali žáci, žákyně a kadetky. Ti měli okruh zkrácený o výjezd na hrad. Na třech zkrácených okruzích byl nejrychlejší z žáků Daniel Lukeš (Author team Stupno). Ze severomoraváků se umístili na 12.místě Filip Heczko (TJ TŽ Třinec), 16.místo obsadil Tomáš Jakl a 17. místo Tomáš Stolařík (oba z SK Jiří team) a na 24. místě byl Petr Šebesta (BIKE 2000). V žákyních se na dvou zkrácených okruzích umístila na prvním místě Markéta Drahovzalová (Bike club Kutná Hora). Tady Severní Moravu zastupovala Aneta Rezková (Bike 2000), která byla na 8. místě. V kadetkách na tři zkrácené okruhy vyhrála již tradičně Dagmar Labáková (Dukla Praha). Kristýna Ochmanová (SK Jiří team) závod nedokončila kvůli technické závadě a Michaela Sikorová (TJ TŽ Třinec) dojela na 11.místě. V 9:45 odstartovali muži Open a Masters. V kategorii masters projel první cílem Václav Šafránek (CK Kolokrám.cz). Tomáš Veselý (4ever Cyklo Bulis) se umístil na 3. místě. Kategorii muži OPEN vyhrál František Žilák (Rock Machine-Cyklomax). Tomáš Matera (SK Jiří team) pro technickou závadu závod nedokončil. V 11:45 přišli na řadu ženy, juniorky a kadeti. Ženy vyhrála Tereza Huříková (Česká Spořitelna MTB). Pavlína Maráčková (SK Jiří team) obsadila 11. místo. Juniorky vyhrála Ukrajinka Alla Boyko -- juniorská mistryně světa. Z 11 juniorek dokončilo závod jen 6 závodnic. Na 6. místě byla Michaela Ištvánová (SK Jiří team). Kadetů se na startu sešlo celkem 59. Jako první kadet dojel jako vždy Tomáš Paprstka (Scott Scania Team Kolín). Na 16.místě se umístil Milan Damek (Sportfull.cenytisku.cz) a na 46. místě byl Dominik Rezek (Bike 2000). Letos poprvé jela kategorie juniorů samostatný závod a to ve 13:30 hod. Na startu se sešlo 97 závodníků. Nejrychlejší byl Filip Adel (Cyklo team Budvar Tábor). Muži Elite odstartovali jako poslední kategorie a to v 15:15 a vyhrál ji Jan Škarnitzl (Dimp Giant). Nikola Ivanov (TJ Baník Ostrava) se umístil na krásném 11. místě.