- Propozice
- Výsledky
- Foto
- Reportáž
V sobotu 24. května 2008 se uskutečnil další závod ( již 3. ) Českého poháru horských kol. Tentokrát byly pořádajícím městem Karlovy Vary. Pořadatelé postavili 7 km dlouhý technický okruh. Co se týče zajištění trati, dali si pořadatelé opravdu záležet. Perfektně vyznačená trať s označenými stanovišti od 1 do 33, kde stáli 1 nebo 2 pořadatelé. Na některých místech dohlížely hlídky městské policie. V prostoru startu a cíle byl umístěn stan se dvěma masážními stoly, kde mohl kterýkoliv ze závodníků využít zdarma služby poskytované zdejšími maséry.
K samotnému okruhu - byl to zatím nejdelší okruh ze závodů Českého poháru. Protože chtěli pořadatelé, aby i nejmladší kategorie - žáci, žákyně a kadetky jeli alespoň 2 okruhy, aby je nebylo vidět jen na startu a v cíli, museli pro ně okruh o něco zkrátit. Všechny ostatní kategorie pak jely plný okruh. I když celý týden pršelo, trať nebyla podmáčená a okruh byl celkem proschlý. Nejtěžší sjezd na trati byl v místě, který projížděly všechny kategorie. Nájezd byl přes kořeny, vlastní sjezd byl vytvořen z prken, protože dle slov pořadatelů původní svah po dešti změkl a propadal se. Den před závodem se dal tento úsek ještě sjíždět, ale v sobotu bylo místo tak rozježděné, že bylo bezpečnější toto sbíhat a i tak tady nejvíce docházelo k pádům.

První start byl v 9 hodin a na start se vydali žáci, ve vlně za nimi kadetky a minutu po nich žákyně. Mezi žáky na 3 zkrácených okruzích potvrdil svou převahu lídr poháru Daniel Lukeš (AUTHOR TEAM STUPNO). Ze severomoraváků Filip Heczko (TJ TŽ TŘINEC) obsadil 7. místo. Na startu kadetek chyběla vedoucí závodnice Dagmar Labáková (DUKLA PRAHA ). Pro zlato si dojela Karolína Kalašová (SCOTT SCANIA TEAM KOLÍN), která si vytvořila takový náskok, že i přes defekt, který měla před nájezdem do posledního kola, zvítězila. Kristýna Ochmanová (SK JIŘÍ TEAM )závod nedokončila, když krátce po startu přetrhla řetěz a potkal ji nepříjemný pád. Michaela Sikorová ( TJ TŽ TŘINEC ) obsadila 12. místo. Mezi žákyněmi již potřetí potvrdila svoji formu Markéta Drahovzalová (BIKE KLUB KUTNÁ HORA). Ze severomoravaček Aneta Rezková (BIKE 2000) měla technickou závadu a dojela na 8. mistě.

Další start byl v 10 hodin, kde se na trať vydali Muži Open a ve vlně za nimi Masters. Mezi Muži Open byl nejrychlejší Stanislav Bambula ( CYKLO TEAM BUDVAR TÁBOR). V kategorii Masters zvítězil Petr Sulzbacher ( ROCKMACHINE - CYLOMAX).

V 11:45 hod. se společně na start postavily ženy a juniorky. Pět minut za nimi pak odstartovali kadeti. V ženách potvrdila svou převahu Tereza Huříková (ČESKÁ SPOŘITELNA MTB). Kategorii kadetů systémem start - cíl vyhrál Tomáš Paprstka (SCOTT SCANIA TEAM KOLÍN). Ze severomoraváků Josef Černý (TJ SLEZAN FRÝDEK - MÍSTEK) dokončil na 14. místě, Jakub Jurák na 18. místě, Adam Kožušník na 31. místě (oba SK MAXBIKE ORLOVÁ ), Dominik Rezek (BIKE 2000) na 39. místě, na 45. místě Vojtěch Jurečka
( SUNDANCE TJ OPAVA ).

Ve 13:30 hod. odstartovali junioři. Pro 1. místo si dojel Jakub Magnusek (Česká spořitelna MTB). Tady Severní moravu zastupovali Vojtěch Rakušan (SK Maxbike Orlová), který skončil na 15. místě, na 20. místě Martin Janík (TJ TŽ Třinec), na 26. místě Viktor Černý, na 30. místě Břetislav Rohel (oba Sundance TJ Opava).

Poslední kategorie, která se postavila na start byli muži Elita. Tady se vítězem stal Milan Spěšný (Merida biking team). Nikola Ivanov dojel na 19. místě, Michal Rodryč na 38. místě (oba TJ Baník Ostrava).