- Propozice
- Výsledky
- Foto
- Reportáž
Český pohár horských kol pokračoval již 4. závodem v sobotu 14. 6. a tentokrát se závodilo ve Špindlerově Mlýně. Jelikož se tady hned další den jede Český pohár ve sjezdu, již od pátku souběžně trénovali bikeři i sjezdaři. Louka v prostoru startu a cíle byla poseta oddílovými stany jak bikerů tak i sjezdařů. V pátek probíhal trénink na trati za deště, který ustal až k večeru. Nic moc teplo taky nebylo, tak všichni čekali, jak se to vyvrbí na den závodu. A vyšlo to, v sobotu se od rána ukazovalo sluníčko, i když na teploměru byly pouhé 4 stupně, ale nepršelo. Během dne teplota vystoupala, ale na kraťasy to nebylo : ) . Pořadatelé postavili trať o délce 7 km s převýšením 220 metrů, start a cíl byl u dolní stanice lanovky na Pláň ve Svatém Petru. Hned po startu najeli všichni na modrou sjezdovku a museli vyšlápnout pořádně dlouhý kopec. Žákům, žákyním a kadetkám zkrátili okruh o jednu pasáž - těžký výjezd a sjezd po černé sjezdovce. V 9:00 hod. bylo odstartováno. Nejdříve se na trať vydali žáci, ve vlně za nimi kadetky a minutu po nich žákyně. Mezi žáky byl nejrychlejší Daniel Lukeš (AUTHOR TEAM STUPNO), který si připsal na konto již 4. vítězství. Ze Severní moravy se Tomáš Jakl (SK JIŘÍ TEAM) umístil na 8. místě, Filip Heczko (TJ TŽ TŘINEC) na 13. místě a Tomáš Stolařík (SK JIŘÍ TEAM) na 22. místě. V kategorii žákyně již 4. vítězstvím potvrdila svou převahu Markéta Drahovzalová (BIKE KLUB KUTNÁ HORA), Aneta Rezková (BIKE 2000) obsadila 5. místo. Mezi kadetkami již podruhé dokázala porazit Dagmar Labákovou (DUKLA PRAHA) Karolína Kalašová (SCOTT SCANIA TEAM), která si dojela již pro 3. vítězství v Českém poháru. Kristýna Ochmanová (SK JIŘÍ TEAM) dojela na 10. místě a Michaela Sikorová (TJ TŽ TŘINEC) na 11. místě.

V 9:45 hod. se na start postavila kategorie MUŽI OPEN a ve vlně za nimi kategorie MASTERS. Mezi MUŽI OPEN proťal jako první cílovou pásku František Žilák (ROCK MACHINE-CYKLOMAX), Karel Videcký (MAX CURSOR) dojel na 4. místě. V kategorii MASTERS se vítězem stal Petr Sulzbacher (ROCK MACHINE-CYKLOMAX), Tomáš Veselý (4EVER CYKLOBULIS) se umístil na 6. místě, Martin Šíma (MAX CURSOR) na 9. místě.

V 11:45 hod. odstartovaly ženy a juniorky a 5 minut po nich kadeti. Mezi ženami potvrdila svou převahu Pavla Havlíková (KC KOOPERATIVA SG JABLONEC N.NISOU). Šárka Chmurová (MAX CURSOR) dojela na 2. místě, Pavlína Maráčková (SK JIŘÍ TEAM) na 12. místě. V kategorii juniorek zvítězila Jana Valešová (ČESKÁ SPOŘITELNA MTB), Iveta Janíková (TJ TŽ TŘINEC) dojela na 7.místě. V kategorii kadeti tentokrát nedal šanci lídrovi poháru Tomáši Paprstkovi jeho oddílový kolega Daniel Veselý (SCOTT SCANIA TEAM), Milan Damek (SPORTFULL.CENYTISKU.CZ) dojel na 5. místě , Josef Černý (TJ SLEZAN FRÝDEK -MÍSTEK) na 11. místě, Jakub Jurák (SK MAXBIKE ORLOVÁ) na 31. místě , Dominik Rezek (BIKE 2000) na 38. místě, Vojtěch Jurečka (SUNDANCE TJ OPAVA) na 40. místě.

Ve 13:30 odstartovali junioři. V této početné kategorii byl nejrychlejší Matěj Nepustil (ČESKÁ SPOŘITELNA MTB), Vojtěch Rakušan (SK MAXBIKE ORLOVÁ) na 14. místě, Břetislav Rohel (TJ SUNDANCE OPAVA) na 19. místě, František Konečný (BIKE SPORT SERVIS OPAVA) na 20.místě, Martin Janík (TJ TŽ TŘINEC) na 25. místě, Adam Kašing (BIKE 2000) na 49. místě. V 15:15 odstartovala poslední kategorie - ELITE. Tady byl nejrychlejší Jaroslav Kulhavý (MICHELIN-SPECIALIZED MTB TEAM), Nikola Ivanov (TJ BANÍK OSTRAVA OKD) na 17. místě, Michal Rodryč (TJ BANÍK OSTRAVA OKD) na 28. místě, Ivo Plevák (MAX CURSOR) na 32. místě.