Jméno:
Heslo:

Nejbližší závody

Poslední závody

06. 07. 2008 - 6. Valašský pohár mládeže - finále, Valašské klobouky,náměstí,městský okruh
- Propozice
- Výsledky
- Foto
- Reportáž
V neděli 6.7. se odehrál již 6. závod Valašského poháru, který byl finálovým závodem. Místem startu se staly Valašské Klobouky,kde měl Valašský pohár premiéru v loňském roce. Již od rána vypadalo, že bude horký den, a taky že jo. Vedro vydrželo až do večera. Pořadatelé připravili 3 typy okruhů se startem v dolní části náměstí. Nejmenší okruh měřil 500 m, střední okruh pak 2650 m a velký okruh 3250 m. Z důvodu konání nedělní mše, byl první start naplánován až na 11 hodin, kdy se na start postavili nejmenší chlapci (přípravka 1), aby si to rozdali na dvou malých okruzích. Nejrychlejší z nich byl Jiří Anděl (VSK Vsetín) před Lukášem Vrabcem (Zašová) a Pavlem Jaroščákem. Potom odstartovaly dívky přípravka 1, které musely zdolat taky dva malé okruhy. Tady byla nejrychlejší Sabina Popiolková (Ostrava) před Zuzanou Michalíčkovou (CYS Žilina). Na pěti malých okruzích si pak zazávodili chlapci přípravka 2, kde se stal vítězem Michael Vavřík (Placy Team) před Vojtěchem Borákem (BTR Rožnov) a Štefanem Michaličkou (CYS Žilina). Na dívky přípravka 2 čekal stejný počet okruhů a tady cílovou pásku nejdříve proťala Monika Kučerová (Valašské Meziříčí), na 2.místě dojela Eva Čecháková a na 3.místě Veronika Hermanová (Placy Team). Další čtyři kategorie závodily na středním okruhu. Nejdříve odstartovali předžáci a ve vlně za nimi předžačky a ti všichni museli zdolat 2 střední okruhy. Mezi chlapci byl nejrychlejší Juraj Michalička (CYS Žilina) před Filipem Musilem (Edie Team) a Matůšem Štočkem (Snow Paradise Velká Rača). Mezi děvčaty zvítězila Petra Kozelská (Bike 2000) před Anetou Slánskou (Orel V.K.) a Adélou Horákovou (Unikol-MTB). Mladší žáci následováni ve vlně mladšími žákyněmi si to o vítězství rozdali na třech okruzích. Z chlapců byl nejrychlejší Milan Lukáč před Matějem Oravcem (oba CYS Žilina) a Luďkem Helisem (Štrof Team). Mezi děvčaty zvítězila Nikola Bajgerová před Barborou Průdkovou a Nikol Stočkovou (všechny Bike 2000). Další kategorie už závodily na velkém okruhu. Nejdříve se na start postavili starší žáci a ve vlně za nimi starší žačky. Po čtyřech okruzích dojel do cíle jako první Tomáš Žucha (CYS Žilina) před Martinem Fuskem (Edie Team) a Erikem Baškou (CK MTB Dohňany). Z děvčat po třech okruzích byla nejrychlejší Barbora Machulková (Edie Team) před Anetou Rezkovou (Bike 2000) a Zuzanou Holznerovou (ELEM KCK Zlín). Další start patřil juniorům. Za nimi se ve vlně vydali kadeti, o chvilku později kadetky, juniorky a ženy. Vítězem mezi juniory se stal Josef Lupík před Milanem Svobodou (oba Scott Scania Team) a Rostislavem Krejčím (TJ Favorit Brno). Mezi kadety byl nejrychlejší Tomáš Paprstka (Scott Scania Team) před Danielem Hulou (TJ Sokol Topožčany) a Petrem Holznerem (ELEM KCK Zlín).Ve společné kategorii kadetky, juniorky zvítězila Iveta Janíková (TJ TŽ Třinec) před Evou Svačinovou (4EVER Cyklo Bulis) a Michaelou Sikorovou (TJ TŽ Třinec). Nejrychlejší ženou se stala Lucie Veselá (TJ Favorit Brno) před Bohumilou Petrůjovou (Horní Lideč) a Lucií Javorovou (CT Hvozdná). Poslední kategorie, které se vydaly na start byly muži 1 a muži 2. Mezi muži 1 zvítězil Lukáš Sáblík (Scott Scania Team) před Nikolou Ivanovem (TJ Baník Ostrava) a Milanem Zvonkem (Eleven-Agnesi). Mezi muži 2 byl nejrychlejší Aleš Dedek (AD Pemap Brodek) před Dušanem Olejníčkem (TJ Favorit Brno) a Pavlem Červenkou (DT Swiss Bike Team). A pak už následovalo vyhlášení vítězů, tentokrát dvojí, nejdříve vyhlášení samotného závodu a poté vyhlášení celkového umístění v poháru. První tři v každé kategorii za závod získali medaile a věcné ceny a první tři v každé kategorii v celkovém pořadí poháru obdrželi skleněnou pyramidu.