31. 05. 2008 - 3. Valašský pohár mládeže, Hranice,střelnice, areál BMX
- Propozice
- Výsledky
- Foto
- Reportáž
V sobotu 31. 5. 2008 pokračoval Valašský pohár již 3. Závodem. Premiérově se závod konal v Hranicích na Moravě. Pořadatelé to pojali ve velkém stylu a zajistili během závodu taneční vystoupení a vystoupení mažoretek. Součástí byla také mo'dní přehlídka. Již od rána sluníčko pěkně připalovalo, takže to vyšlo, jak předpovídali meterologové a bylo vedro až k zalknutí. Pořadatelé postavili 3 tratě. Pro nejmenší byl okruh dlouhý 500m, střední okruh měl cca 1900m a velký okruh cca 4500m. Trať byla suchá, rychlá s výjezdy i sjezdíky.

V 10: 00hod se začalo závodit. Nejdříve se na start postavili nejmladší chlapci - přípravka 1. Mezi nimi byl nejrychlejší Jiří Anděl (vsk Vsetín), na druhém místě Vít Kejhar (AL Rožnov) a na třetm místě Lukáš Vrabec (Zašová). Potom se vydaly na start holky - přípravka 1 a stejně jako chlapci odjely 2malé okruhy. Zvítězila Zuzana Michaličková (SK Žilina) před Klárou Kovářovou (BMX Hranice) a Veronikou Sklářovou. Na malém okruhu pak ještě závodili chlapci přípravka 2, ti už museli ujet 4 okruhy. Stejná vzdálenost čekala i děvčata přípravka 2. Mezi chlapci zvítězil Michael Vavřík (Placy Team), za ním dojel Tomáš Malík (Zašová) a na 3. místě Štefan Michalička (SK Žilina). Z děvčat byla nejdříve v cíli Michaela Mikesková (Al Rožnov p.R.), na druhém místě dojela Eva Čecháková a na 3. místě Veronika Hermanová. Další 2 závody se odehrávaly na středním okruhu. Nejdříve předžáci a ve vlně za nimi předžačky. Nejrychlejší z chlapců byl Juraj Michalička (SK Žilina) před Michaelem Zeťákem (Edie Team) a Matůšem Štočkem (Snow Paradise Velká Rača). Mezi děvčaty zvítězila Petra Kozelská (Bike 2000), za ní dojela Marie Prejdová (SK Jiří Team) a 3. Místo obsadila Diana Kolovratníková (Bike Pro Racing).

Mladší žáci si to "rozdali" na 3 okruzích a chvilku za nimi odstartovaly mladší žákyně (také 3 okruhy). Z chlapců byl nejúspěšnější Václav Prejda (SK Jiří Team Ostrava) před Matějem Průdkem (Bike 2000) a Luďkem Helisem (Štrof Team). Mezi děvčaty zvítězila Barbora Průdková (Bike 2000), na 2. místě dorazila Kateřina Samiecová a na 3. místě Lenka Krzyžanková (obě TJ TŽ Třinec).

Všechny ostatní kategorie už čekal velký okruh. Nejdříve se na něj vydali starší žáci následováni staršími žákyněmi. Mezi chlapci se v cíli nejdříve objevil Martin Fusek (Edie Team), na 2. místě dojel Erik Baška (CK MTB Dohňany) a na 3. místě Filip Heczko (TJ TŽ Třinec). Z děvčat byla nejrychlejší Barbora Machulková (Edie Team) před Anetou Rezkovou (Bike 2000) a Zuzanou Holznerovou (KCK Elem Zlín).

Další start byl pro více kategorií. Nejdříve startovali junioři, ve vlně za nimi kadeti a chvilku za nimi kadetky, juniorky a ženy. Vítězem mezi juniory se stal Milan Svoboda (Scott Scania Team Kolín), 2. místo obsadil Martin Janík (TJ TŽ Třinec) a 3. místo pak Jaroslav Lacina (TJ Sigma Hranice). Ve společné kategorii kadetky a juniorky zvítězila Denisa Stodůlková (Alve MTB Team) před Ivetou Janíkovou (TJ TŽ Třinec) a Kristýnou Ochmanovou (SK Jiří Team). Kategorii ženy vyhrála Lenka Ochmanová před Lucií Javorovou (CT Hvozdná). A poslední kategorie, které se vydaly na start, byly Muži 1 a Muži 2. Vyhlášení vítězů se zúčastnil starosta Hranic na Moravě, který po krátkém proslovu předal ceny nejlepším.