21. 06. 2008 - 5. Valašský pohár mládeže, Semetín, fotbalové hřiště
- Propozice
- Výsledky
- Foto
- Reportáž
V sobotu 21. 6. 2008 se konal další závod (již předposlední) Valašského poháru. Tentokrát byl závod v Semetíně a byl zároveň jako krajský přebor Zlínského kraje. Semetín se stal místem startu již v několika minulých ročnících Valašského poháru a tak pořadatelé vytyčili trať tradičně se startem a cílem v prostorách fotbalového hřiště. Tratě byly připraveny tři a všechny vedly brodem. Nejmenší okruh měřil 350m a byl připraven pro kategorie přípravka 1 a přípravka 2. Pro ty starší pořadatelé připravili střední okruh o délce 1400m a velký okruh 1900m. Počasí nám tentokrát přálo a už od rána svítilo sluníčko, které vydrželo celý den. A protože i v minulých dnech bylo slušné počasí, trať byla suchá a jezdivá.

V 10:15 se na svůj malý okruh vydala kategorie přípravka 1 chlapci. Nejrychlejší z kluků byl Jiří Anděl (VSK Vsetín) před Vítem Kejharem (AL Rožnov) a Lukášem Vrabcem (Zašová).

Další kategorie, která si to rozdala na tomto okruhu byla přípravka 1 dívky. Tady zvítězila Sabina Popiolková (Ostrava), na 2. místě dojela Kateřina Hurtová (SKM Valašské Meziříčí) a na 3. místě Natálie Zouharová (Chvalčov LO).

Na malém okruhu si to pak ještě rozdali chlapci přípravka 2 a po nich dívky přípravka 2. Z chlapců byl nejrychlejší Michael Vavřík (Placy Team) před Tomášem Malíkem (Zašová) a Štefanem Michaličkou (CYS Žilina). Mezi děvčaty zvítězila Eva Čecháková před Monikou Kučerovou (Valašské Meziříčí) a Veronikou Hermanovou (Placy Team).

Na středním okruhu si pak zazávodili předžáci a ve vlně za nimi předžačky. Mezi chlapci zvítězil Filip Musil (Edie Team) před Jurajem Michaličkou (CYS Žilina) a Michaelem Zeťákem (Edie Team). Z děvčat byla nejrychlejší Lucie Turpišová (Edie Team) před Marií Prejdovou (SK Jiří Team) a Dianou Kolovratníkovou (Bike Pro Racing).

Na střední okruh se pak ještě vydali mladší žáci po chvilce následováni mladšími žákyněmi. Tady mezi chlapci projel jako první cílem Václav Prejda (SK Jiří Team), na 2. místě dojel Luděk Helis (Štrof Team) a na 3. místě Petr Procházka (Cyklo MXM Hulín). Z děvčat byla nejrychlejší Kateřina Samiecová (TJ TŽ Třinec) před Nikolou Bajgerovou (Bike 2000) a Lenkou Krzyžankovou (TJ TŽ Třinec).

Všechny ostatní kategorie už závodily na velkém okruhu. Nejdříve odstartovali starší žáci a ve vlně za nimi starší žákyně. Mezi chlapci byl nejrychlejší Tomáš Žucha (CYS Žilina) před Martinem Fuskem (Edie Team) a Davidem Obdržálkem (Cyklo MXM Hulín). Mezi děvčaty zvítězila Barbora Machulková (Edie Team) před Anetou Rezkovou (Bike 2000) a Monikou Sedláčkovou (SKC Prostějov).

Potom se na start postavili junioři, ve vlně za nimi se vydali na trať kadeti a chvilku po nich kadetky, juniorky a ženy. Mezi juniory zvítězil Josef Lupík před Milanem Svobodou (oba Scott Scania Team) a Martinem Janíkem (TJ TŽ Třinec).

Vítězem mezi kadety se stal Tomáš Paprstka (Scott Scania Team), na 2. místě dojel Daniel Hula (TJ Sokol Topol'čany) a na 3. místě Ondřej Tkadlec (Cyklo MXM Hulín).

Ve společné kategorii kadetky a juniorky obsadila 1. místo Eva Svačinová (4Ever Cyklobulis), na 2. místě dojela Iveta Janíková a na 3. místě Michaela Sikorová (obě TJ TŽ Třinec). V kategorii ženy zvítězila Lucie Javorová (CT Hvozdná). Jako poslední odstartovaly kategorie MUŽI 1 a MUŽI 2.